18 Cracovia Maraton.


18 Cracovia Maraton jak co roku zebrał sporo biegaczy 5183 osób.
Pogoda niestety nie rozpieszczała nas, od początku biegu cały czas padało, temperatura spadła do około 10 stopni, co nie ułatwiało biegu. Ostatnie 10 km biegu był pod wiatr, utrudniając ukończenia go w dobrym czasie. No cóż, takie są biegi, nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody.
Podczas tego biegu udało mi się zrobić życiówkę w czasie 3:39:45. porównując do zeszłorocznego ( 4:00:30) to duży progres.
Niestety podczas biegu złapałem kontuzję kolana i ścięgna w udzie, niby normalne, zdarza się, ale nie, gdy za miesiąca mam ultra. Będę musiał zrestartować się przez 1-2 tygodnie i wrócić do treningu.


Cóż mogę poradzić osobą które chcą ukończyć maraton. Biorąc pod uwagę że jeszcze dwoje moich znajomych diabetyków ukończyło go, jesteśmy w stanie dokonać tego.
Przede wszystkim musimy wiedzieć, czy obecny stan naszego zdrowia pozwala nam na to. Później pozostaje nam ćwiczyć, biegać, aby dojść do wprawy i pokonywać bez trudu 15 km. Następnie pokonać dystans 10 km, półmaratonu w miarę sił zmierzyć się z maratonem.

Pamiętajmy o jednym, skonsultujcie wasze zamiary sportowe z diabetologiem.


Komentarze