Trening w Ustroniu 50 km.

Chciałbym opisać wam trasę biegową w Beskidzie Śląskim, ilość kilometrów jest spora, ponieważ aż 50 z przewyższeniem 1938 m. Sama trasa jest wymagająca technicznie, sporo luźnych kamieni na szlaku w szczególności przy ostatnim długim zbiegu.


Trasa rozpoczyna się w Ustroniu i biegnie czerwonym szlakiem. Początkowo uliczkami miasta, następnie przechodzi w kamienistą ścieżkę w kierunku schroniska pod Równicą, gdzie zmieniamy szlak na zielony. Po pewnym czasie pojawia się szlak niebieski którym kontynuujemy bieg w stronę Beskidka 830m n.p.m. pokonując przy tym 400 m przewyższenia.Następnie biegniemy dale i po około 10 km pojawi się zielony szlak, którym dobiegniemy do rozdroża na Trzech kopcach Wiślańskich i kierujemy się żółtym szlakiem dobiegając po 3 km  do czarnego szlaku na Wierchu Gościejów. Następnie biegniemy czarnym szlakiem zbiegając do Wisły. Przy głównej drodze skręcamy w lewo i dobiegamy chodnikiem do zielonego szlaku, który doprowadzi nas do żółtego  i czarnego szlaku, które będą skręcały w prawo do dworca PKP Wisłą Głębce. Tam zaczniemy biec pod górę niebieskim szlakiem w stronę Wielkiego Stożka.


Następnie czerwonym szlakiem kierujemy się na Mały Stożek, Soszów i dobiegamy na Czantorię Wielką, gdzie możemy chwilę odpocząć.


 Zmieniamy szlak na niebieski i przez Wielką Czantorię zbiegamy 5 km w duł po kamienistej drodze i dobiegamy do Ustronia, gdzie musimy kierować się w stronę naszego startu przez park, gdzie zostawiliśmy nasz transport.


W ten sposób kończymy nasz prawie 50 km bieg.

czas biegu:                         7:00 godz.
dystans:                              50 km
wysokość przewyższenia:  2000 m

Link do GPX trasy:
https://www.gpsies.com/map.do?fileId=ivsgefonbxuqmwxa


Trasa została opracowana przez Michała D.
Dzięki Michale za fajny trening.
Komentarze